CZ EN

Olympia Strongman – mistrovství ČR 2017

02. září 2017

V Olympii Brno se v otevřeném mistrovství ČR strongmani utkají o titul nejsilnějšího muže roku 2017!

Druhý ročník oficiálního českého šampionátu ve strongman sportu s mezinárodní účastí tentokrát přivítá dvě soutěžní kategorie. Kromě souboje o titul mistra ČR v profesionální divizi, který odstartuje ve 14 hodin, změří v letošním roce síly i amatérští strongmani, kteří nastoupí od 10 hodin.

Součástí akce bude vystoupení známých osobností ze světa silových sportů, těšit se můžete například na exhibiční vystoupení nejlepšího českého vzpěrače, dvojnásobného účastníka Olympijských her, Jiřího Orsága.

Titul mistra ČR z loňského roku bude obhajovat "obr z Aše" Čestmír Šíma, na kterého ale stejně jako loni bude čekat obrovská konkurence v podobě české profesionální strongman špičky a elitních zahraničních závodníků. Na startu se objeví například čtyřnásobný nejsilnější muž Slovenska Igor Petrík, účastník prestižní evropské série Strongman Champions League srbský závodník Nemanja Tasic, nebo polská hvězda, nejsilnější muž světa v kategorii do 105 kg, Marcin Sendwicki.

Závodníci změří síly v extrémně náročných soutěžních disciplínách, které prověří nejen jejich fyzickou sílu, ale i kondici a odolnost vůči bolesti. K vidění tak bude v podání obrovitých strongmanů například tahání více než sedmitunového traktoru, zvedání osobního auta na speciální plošině, přenášení až 170 kg zátěží v každé ruce, nebo divácky velice oblíbené zvedání betonových koulí, tzv. Atlasových kamenů o váze až 190 kilo!

Zpestřete si nákupy v Olympii Brno touto jedinečnou podívanou v sobotu 2. 9. od 10:00 hodin na parkovišti za centrem (v blízkosti vstupu u Subway).

Nenechte si nic ujít Zaregistrujte se k odběru novinek z Olympie Brno