CZ EN

Festival těhotenství a rodiny

07. května 2018

V pondělí 7. května vás srdečně zveme na 4. ročník Festivalu těhotenství a rodiny, který proběhne od 10:00 do 21:00 hod. za centrem Olympia Brno v blízkosti Olympia parku. V tento den si připomínáme Světový den těhotenství, který byl před lety vyhlášen v Brně. I letos organizátoři připravili velkolepý piknik pro celou rodinu. Je určen nejen nastávajícím rodičům, ale všem, kteří fandí mateřství, rodině a dobré náladě.

 

V rámci celodenního programu se můžete těšit na dětské divadlo, módní přehlídku těhotenského oblečení, prezentaci bosé turistiky a šátkování, tombolu nebo společný tanec s dětmi v šátku. Vystoupí kapely Buty, The Tap Tap, Skrznaskrz, hudební uskupení Modrý cimbál nebo zpěvák Voxel. Moderátorem akce je Vlasta Korec z rádia Impuls a TV Prima.

Přijďte se s námi pokusit o překonání světového rekordu v počtu těhotných na jednom místě – 1897 těhotných žen.

Pro nastávající rodiče bude k dispozici poradenské centrum Majky Staňkové, kde mohou získat informace o těhotenství, porodu i mateřství. Chybět nebude poradna porodních asistentek asociace UNIPA a České asociace dul, připravena je prezentace výrobců těhotenského a dětského zboží. Program doplní specializovaný trh na téma „Zdravá výživa kojenců a dětí“. Budoucí tatínci si mohou vyzkoušet nošení těhotenského bříška. Děti mohou po celou dobu využívat Olympia park s vyhlídkovou pyramidou, sloupovým bludištěm, in-line dráhou, horolezeckou stěnou a několika interaktivními hřišti celou rodinu. Pro rodiny s malými miminky bude připraveno zázemí s přebalovacím koutkem. V rámci největšího Festivalu těhotenství a rodiny se mohou nastávající rodiče zúčastnit také bezplatných prohlídek všech brněnských, některých jihomoravských a vybraných krajských porodnic.

Oslavy Světového dne těhotenství 7. 5. se konají také i na jiných místech České a Slovenské republiky a součástí oslav jsou i další akce, např. Mezinárodní konference o současném rodičovství v Evropě , soutěž Těhotná MISS ČR 2018, filmová projekce necenzurované verze dokumentu o slovenském porodnictví Medzi nami, osvětová kampaň „Cestování s dětmi v MHD“ od DPMB atd.

Akce se koná pod záštitou poslankyně parlamentu ČR PhDr. Olgy Richterové Ph.D., hejtmana Jihomoravského kraje, primátora města Brna.

 

Nenechte si nic ujít Zaregistrujte se k odběru novinek z Olympie Brno